Millega tegeletakse klubis Sportkoer?

Meie klubi inimesi seob ühine kirg koeraspordi vastu ning soov seda valdkonda Eestis arendada.

Lähtuvalt sellest eesmärgist tegeleme tippkoeraspordi jaoks treenimise ja tingimuste loomisega ning samuti üritame igati toetada järelkasvu tekkimist. Tegeleme eelkõige nn teenistustõugude spordialadega – kolmevõistluse ehk IPO, erijälje ehk FH ja kuulekuskoolituse ehk KK-ga.

Usume, et Eesti koeraspordi elujõulisuse tagamiseks ja ka rahvusvahelisel tasemel edukaks võistlemiseks peab pidevalt üritama leida uusi tulijaid nii entusiastlike inimeste kui hea potentsiaaliga koerte näol.

Seda ideed silmas pidades korraldame juba 4 aastat igal sügisel võistlust JÄLJEHUNT, mis on jäljehuvilistele heaks võimaluseks ennast koos oma kutsika või noore koeraga proovile panna. Selles võistlussarjas oma esimesi ülesastumisi teinud võistluspaaridest on tänaseks Eesti sporti sirgunud juba mitu meistrit.

Samuti viime kevadeti läbi lastele ja noortele mõeldud kuulekusevõistlust JUUNIORIKARIKAS, mis annab nooremale generatsioonile võimaluse proovida oma oskusi koera koolitamise alal ning saada hinge ehk ka tõsisem koeraspordipisik ;).

Kui inimesel on olemas soov koerasporti teha, kuid puudub sobiv koer, siis aitame meelsasti leida heade eeldustega ja spordiks sobiva kutsika ning nõustame kutsikavõtjat järgneva koolituse osas alates kõige esimestest sammudest. Sportkoeraks sobiva kutsika valimisest saab pikemalt lugeda SIIT.

Koerte koolitamise ja koeraspordi laiemaks populariseerimiseks käime esinemas ja infomaterjale jagamas ka mitmesugustel üritustel, näiteks koertenäitustel. Ühest sellisest esimisest saab kokkuvõtvaid videosid vaadata SIIT.

Meie klubi igapäevategemistes on loomulikult väga suur rõhk treeningutel, võistlemisel ja kõigel sellega kaasneval. Teeme regulaarselt ühiseid treeninguid nii jäljes, kuulekuses kui kaitses ning korraldame neil aladel ka ametlikke eksameid ja võistlusi. Et meie inimesed saaksid piiritaguste sportlastega kogemusi vahetada, oleme suvel korraldanud lisaks tavapärastele treeningutele ka RAHVUSVAHELISE KOOLITUSLAAGRI, kus väliskülalised on veetnud koos meie klubi sportlastega meeldejääva nädalalõpu kõrvuti treenides ja suheldes. 2013. aastal korraldasime esimest korda Eestis teenistuskoerte kolmevõistluse (IPO) alal RAHVUSVAHELISE VÕISTLUSE, mis sai väga laia meediakajastuse ning tähelepanu ka piiri tagant. Usume, et lisaks sellele, et meie sportlased saavad võisteldes võimaluse eneseteostuseks, on heal tasemel ürituste abil võimalik propageerida koerasporti ja koerte koolitamist ka üldisemas mõttes. Koolitatud koerad on õnnelikumad ning nendega on ühiskonnas igapäevaelus oluliselt vähem probleeme.

Meie klubist on igal aastal IPO ja FH eksamitel ja võistlustel üles astunud 12-13 koera, mis moodustab Eesti vastavatest kogunumbritest märkimisväärse osa. 2013. aastal võitsid meie sportlased Eestis kõik teenistuskoerte alade meistrivõistlused – EKL IPO, EKL IPO-FH, ESLÜ IPO ja ESLÜ FH meistrivõistlused ning lisaks ka EKL KK meistrivõistlused.

Selleks, et luua treenijatele paremaid võimalusi, toetame koostöös Royal Canin Eestiga koeratoidu ja muu juurdekuuluvaga alates 2013. a septembrist aasta jooksul kolme Sportkoera juures treenivat sportlast. See toetus võimaldab sportlastel toita oma koera kõrgekvaliteedilise toiduga ja säästa suurvõistlusteks valmistudes mõnevõrra igapäevastelt kuludelt.

Meie klubi juures tegutsevad koolitajad on oma koertega Eesti koeraspordis läbi käinud kogu tee alates nullist kuni kõrgeima võimaliku tasemeni ning oskavad tänu sellele kogemusele sportlasi kõigis etappides nõustada. Koolitajate kohta saab rohkem lugeda SIIT ning meie juures treenijate suurematest saavutustest SIIT.

Selleks, et meie teadmistest ja kogemustest saaksid osa ka huvilised väljastpoolt klubi, oleme kirjutanud kokku üle 150 koolitusteemalise artikli ning korraldanud ka mitmeid koolitusseminare ja -loenguid. Artiklitega saab tutvuda SIIN.

Huvi korral võta julgelt meiega ühendust! Kontaktandmed leiab Koolitajate lingi alt.