Selleks, et pakkuda huvilistele võimalust oma oskusi proovile panna ning saada tagasisidet oma koera koolituse tasemest korraldame:

ühe igavesti ägeda jäljeajamise võistluse, kus pannakse proovile nii omanikud kui nende targad koerad

JÄLJEHUNT 2011

29. OKTOOBRIL 2011

Kohtunik: Aivo Oblikas

TULEMUSED:

Hobi Jäljehunt:
1. Anu Oks & Estrellest Hurmuri Hundiin 92p
2. Julia Eesalu & Golttvizen Hof Miro 73p
3. Agle Oissar & Heleros Egeria 72p
4. Janec Mururand & Centaur 71p
5. Jekaterina Aljohhina & Allsaare Bren 63p
6. Signe Paavo & Estrellest Trago 21p

Vaata ka: PILDID, VIDEOD

Võisteldakse kolmes erinevas klassis:

VÄIKE JÄLJEHUNT - kutsikad vanuses kuni 8 kuud. Lubatud maiuste hulk 100 sammu peale 15. Jälg on 100 sammu pikk ning ühe 90°se nurgaga.

SUUR JÄLJEHUNT - noored koerad kuni vanuseni 12 kuud. Lubatud maiuste hulk 100 sammu peale 10. Jälg on 100 sammu pikk ning ühe 90°se nurgaga.

HOBI JÄLJEHUNT - võistleda võivad koerad (sõltumata tõust ja vanusest), kes ei ole veel kunagi ühelgi jäljega haakuval võistlusel/eksamil osalenud. Lubatud maiuste hulk 150 sammu peale 10. Hobijäljehundil 150 sammu pikk ja kahe 90° se nurgaga.

Võistluste juhend: Võistlus toimub mullapõllul. Koerad ajavad 45 minutit vana võõra jäljetegija tehtud jälge (kes on pannud ka maiuse jäljele), mis algab jäljevaiaga ning lõppeb maiustega (mis on lisaks normile).

Koerajuht järgneb koerale 2 meetri kaugusel. Kui koer lahkub jäljelt rohkem kui 4 meetrit, siis jäljeajamine katkestatakse, kuid omanik saab koeraga jälje lõpuni töötada. Maiusena kasutatakse verikäki kuubikuid ca. 10 mm-se küljega (maius korraldajalt). Koera registreerides teatab koerajuht, millistese sammudesse tahab ta maiused saada ning võõras jäljetegija paigutab nende juhiste järgi jäljele. Koera kiitmine jäljeajamise ajal lubatud. Samuti on lubatud lisaks alguses antud käsule anda koerale jälje ajamise ajal veel 2 lisakäsku. Lisakäskude andmine alandab punkte ning üle normi käsud katkestavad võistluse. Kogu jälje väärtuseks on 100 punkti, mis jaotub järgneva jaotusega jäljele: jälje alustamine 20 punkti, esimene sirge 30 punkti, nurk 30 punkti, teine sirge 20 punkti.

Hobijäljehundil vastavalt jälje alustamine 15 punkti, esimene sirge 15 punkti, nurk 20 punkti, teine sirge 15 punkti teine nurk 20 punti ja kolmas sirge 15 punkti.

Hinnatakse koera iseseisvat tööd jäljel, tema motiveeritust ning töötahet ning soovi ülesandeid lahendada samuti jäljeajamise puhtust. Sügava ninaga ajamine ning ühtlane tempo on soovitatav.

Kõik koerad peavad olema nõuetekohaselt vaktsineeritud.

Eelregistreerumine e-mailile aoblikas@bestmark.ee lõppeb 22 oktoobril.

Osalustasu 5 EUR saab tasuda kohapeal.

Võitjatele karikad ja kuulsus.

Vaata ka: JÄLJEHUNT 2010 tulemused ja videod