Klubi Sportkoer korraldab ühe laheda karikatega võistluse, kus noored ja tublid saavad näidata koostööd oma kuulekate neljajalgsete sõpradega:

Sportkoera JUUNIORIKARIKAS 2014

Võistlus toimus 17. mail 2014 algusega kell 11.00 Tallinnas, Sõudebaasi tee koolitusplatsil (kaart)
Kohtunik Mari Ojarand

Tulemused:

VÄIKE JUUNIOR:
1. Roos-Marii Kekkonen (7a) & Art By Devilstar Extreme Endurance (saksa pinšer) 56p

KESKMINE JUUNIOR:
1. Kristi Murel (13 a) & Estrellest Vapper Viola (saksa lambakoer) 93p

SUUR JUUNIOR:
1. Maris Kivi (17 a) & Stefi (segavereline) 88p

Palju õnne kõigile võistlejatele, olite väga tublid!

Vaata ka: PILTE!

Võisteldi kolmes erinevas klassis (koerajuhi vanusest lähtuvalt):

Juuniorikarikas

Võistlust toetab:

Royal Canin

Osalemisõigus:
Osaleda võib koertega olenemata nende tõust/tõutusest, vanusest või koolitustasemest. Koer ei pea olema oma pere koer. Oluline on, et lapsele ja koerale meeldiks koos sooritusi teha ja nad saaksid omavahel kenasti hakkama.

Koerad peavad olema vaktsineeritud vastavalt EKL nõuetele ning selle tõestamiseks peab kaasas olema koera vet. pass. Jooksuajaga koerad võistlevad viimasena (koera jooksuajast anda võimalusel teada juba registreerumisel).

Haigeid ja vigastatud koeri osalema ei lubata. Samuti ei pääse osalema koerad 30 päeva enne ja pärast poegimist. Koerad ei tohi võistluspaigal käituda agressiivselt. Agressiivsed koerad ei pääse võistlema.

Lapsel/noorel peab võistlusel kaasas olema vanust tõendav dokument (näiteks õpilaspilet).

Üldised juhised:
Osaleja võib enne harjutuste alustamist võistlusplatsil koeraga mängida või motiveerida teda toiduga. Siirdudes alguspunkti peab ta panema toidu või mänguasja taskusse ning seda kogu soorituse jooksul kasutada ei või. Pärast viimase harjutuse lõppu võib jälle koeraga mängida või anda talle toitu. Toidu kasutamisel peab osaleja jälgima, et toitu ei pudeneks platsile.

Kahe harjutuse vahepeal võib osaleja koera kiita ning vabastada ta algasendist. Taskust toitu või mänguasja välja võtta ei tohi ning koeraga mänguasjaga mängida ei tohi. Harjutuste vahel võib osaleja hoida koera kaelarihmast kinni.

Iga harjutuse alustamise eel võtab osaleja koera vasaku jala kõrvale algasendisse istuma ning annab kohtunikule märku oma valmisolekust. Kõikide harjutuste alustamiseks annab loa kohtunik. Kui osalejal tekib harjutuste vahel küsimusi, siis ta saab neid kohtuniku käest küsida. Selle eest punkte maha ei võeta.

Eseme toomises harjutuses kasutatava eseme võib osaleja tuua enne oma soorituse algust kas platsile või platsi kõrvale. Samuti võib ese olla soorituse ajal taskus kaasas. Juhul kui ese ei ole osalejal kaasas, saab ta minna enne eseme toomise harjutust eset võtma selliselt, et jätab koera istudes või lamades platsile ootama või võtab koera kaasa (koer ei pea olema kõrvalasendis, kuid peab olema osalejaga koos, st ei tohi omapead ringi joosta).

Igale osalejale antakse pärast tema soorituse lõppu lühike hinnang ning tehakse teatavaks punktid. Maksimaalne punktisumma on 100p. Hindeid soorituse ja osasoorituste eest ei anta ning ka harjutus, mille punktisumma oli 1, läheb arvesse positiivse sooritusena.

JUUNIORIKARIKA eeskiri failina

Registreerumine on lõppenud!

Osalustasu on 5 EUR ja see tuleks maksta MTÜ Sportkoer arvele (EE827700771000830075, LHV pank).

Lisainfo: Aivo Oblikas aivo.oblikas@bestmark.ee, 56 210 208

Vaata ka:
JUUNIORIKARIKAS 2013 tulemused, pildid ja videod
JUUNIORIKARIKAS 2012 tulemused, pildid ja videodVideol 2013. a Väike Juunior 1. koht: Merilin Priivits & Olli